27 June 2013

Uwewnętrznienie / Wernisaż sitodruków Reddot.printstudio / RELACJA


Dwa tygodnie temu mieliśmy okazję ugościć w naszych progach Red Dot, sitodrukarkę, znaną przede wszystkim z projektów tapet, (skąd jej druga ksywka "tapeciara"), która u nas pokazała swoje sitodrukowe grafiki.
Kulminacyjnym punktem wernisażu był pokaz drukowania na żywo. RedDot drukowała na karteczkach, które potem każda z obecnych osób mogła zabrać ze sobą. Pod koniec niektórzy nawet domagali się autografów ;)
Goście z zainteresowaniem przypatrywali się akcji i zadawali dużo pytań, na które skupiona na przeciąganiu raklem po siatce RedDot odpowiadała. Nikt nawet za bardzo nie ubrudził sie farbą, no z wyjątkiem prowodyrki całej akcji.
Grafiki wiszą jeszcze w OSiRze, można je będzie oglądać do połowy lipca. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany zakupem, najlepiej niech zerknie na metkę, lub jeżeli jej nie ma, spyta barmana lub napisze na reddotprint@gmail.com


I przy okazji zapraszamy do zapoznania się z pozostałą twórczością RedDot, która oprócz projektowania tapet zajmuje sie także projektowaniem tkanin, a konkretnie wzorów na tkaniny i wieloma innymi rzeczami, powiązanymi z sitodrukiem
www.facebook.com/pages/Reddotprintstudio/206024106109106?fref=ts

Niebawem w OSiRze będzie można wypróbować swoich sił w sitodruku w czasie warsztatów, ale o tym niebawem ;)

Zdjęcia z wernisażu można zobaczyć na naszym profilu na fb :
www.facebook.com/OSIRcafe
-------
O autorce
Red Dot to sitodrukarka z zawodu, pasji i powołania. Absolwentka kierunku Surface Design w londyńskim College of Communication, laureatka I nagrody prestiżowego konkursu Liberty Classic Print oraz od niedawna także laureatka plebiscytu Must Have na Łódż Design Festival 2012.

Uwielbia działać na wielu płaszczyznach, eksperymentuje z pleksi, bambusem, drewnem ale najbardziej upodobała sobie papier i tkaninę. Na co dzień projektuje i drukuje tapety, ale u nas prezentuje zakamarki swojej wyobraźni - grafiki, które długo skrywała w szufladzie.

Filtruje obrazy przez wyobraźnię po czym wprowadza swoją dłoń w wolny dryf  i za pomocą czarnego pisaka przelewa fantazyjne interpretacje na papier. Wzory naświetla i działając mniej bądź bardziej spontanicznie drukuje tak, jak podpowie jej intuicja.
 Jest wegetarianką, ale na swój sposób interesuje ją mięso, lubuje się w analizie wnętrzności; tkanek i żylnych splotów. Wiedzę w tej materii czerpie ze starych podręczników anatomicznych, które były inspiracją do obecnych na wystawie prac.
*Wszystkie grafiki zostały wykonane ręcznie techniką sitodruku z ręcznym wykończeniem
  

reddotprint@gmail.com

No comments:

Post a Comment