12 June 2013

Wernisaż sitodrukowych grafik Red Dot / (13.06.2013 godz.19)

Już w ten czwartek o 19 zapraszamy na wernisaż, na którym zaprezentowane zostaną grafiki wykonane ręcznie techniką sitodruku przez Red Dot, która sitodrukiem żyje i oddycha...

Red Dot to sitodrukarka z zawodu, pasji i powołania. Absolwentka kierunku Surface Design w londyńskim College of Communication, laureatka I nagrody prestiżowego konkursu Liberty Classic Print oraz od niedawna także laureatka plebiscytu Must Have na Łódż Design Festival 2012. 

Uwielbia działać na wielu płaszczyznach, eksperymentuje z pleksi, bambusem, drewnem ale najbardziej upodobała sobie papier i tkaninę. Na co dzień projektuje i drukuje tapety, ale u nas pokaże zakamarki swojej wyobraźni - grafiki, które długo skrywała w szufladzie. 

Filtruje obrazy przez wyobraźnię po czym wprowadza swoją dłoń w wolny dryf i za pomocą czarnego pisaka przelewa fantazyjne interpretacje na papier. Wzory naświetla i działając mniej bądź bardziej spontanicznie drukuje tak, jak podpowie jej intuicja. Jest wegetarianką, ale na swój sposób interesuje ją mięso, lubuje się w analizie wnętrzności; tkanek i żylnych splotów. Wiedzę w tej materii czerpie ze starych podręczników anatomicznych.


Drukuje w dzień i w nocy, w tygodniu i w weeekend, w pracy i w czasie wolnym... Jest uzależniona od sitodruku i gdy nie drukuje przez kilka dni, kipi w niej energia, niebezpieczna dla otoczenia...

Dlatego na wernisażu będziecie mogli zobaczyć ją w akcji!

W czasie wystawy będzie można zakupić koszulki z wydrukowanymi motywami z wystawionych grafik oraz same grafiki.
Wszystko wykonane ręcznie z 1000% zangażowniem!

Zapraszamy!

fb Red Dot
https://www.facebook.com/pages/Reddotprintstudio/206024106109106?fref=ts

Link do wydarzenia
https://www.facebook.com/events/140708899457525/

No comments:

Post a Comment