15 July 2013

Warsztaty sitodrukowe Create-remade /by out of ctrl

W niedziele odbyly się w OSiRze warsztaty sitodrukowe organizowane przez zaprzyjaźniony duet out of ctrl. Prowadzące dosyć szybko rozgościły się w naszej przestrzeni, po godzinie stanowisko warsztatowe było juz w pełni gotowe do działań twórczych!
Wielki blat (Dzięki Antek!) umożliwił wspólną pracę i nikt nie musiał kryć się przy stoliczku - te byly dla oglądających i osób, które podobno przypadkowo odwiedziły tego dnia OSiR... podejrzewamy, że pewnie chcieli podrukować, ale nie mieli śmiałości... nie wstydźcie się! Działania kreatywne pobudzają i wywołują niesamowite poczucie radości i satysfakcji!
Po krótkim, teoretycznym wprowadzeniu nadszedł czas na mazanie się w farbie, co uczestniczki, szczególnie najmłodsza, czyniły z wielką radością. Fartuchy zapewnione przez prowadzące skutecznie uchroniły odzież wierzchnią uczestniczek przed spotkaniem z kolorowymi substancjami. Te znalazły się na koszulkach, getrach i tkaninach przyniesionych przez dziewczyny, które odkrywały tajemnice ręcznego druku.
Kolejnym etapem, po zadrukowaniu wszystkiego, co przygotowały na tę okoliczność (a nie bylo tego mało) było prasowanie- tak tak, żelazko to nieodłączny element warsztatu- by nadruki się nie sprały, trzeba je utrwalić prasuąc kilka minut w wysokiej temperaturze. Cierpliwośc uczestniczek starczała jednak tylko na kilka minut prasowania, dalszą część utrwalania obiecały wykonać w domu.
Te, które miały jeszcze siłę podejrzały jak na kilka sposóbów, oprócz zadrukowania, możena przerobić ubrania, po czym radoście z uśmiechem rozeszły się. Prowadzące wykorzystując fakt, że wszystko jest nadal gotowe do drukowania wykonały jeszcze kilka pocztówek, które wykorzystają na kolejnych akcjach, których w planach mają w tym miesiącu sporo. Nawet skorzystała na tym nasza barmanka, Sabina, której udało się zadrukować bluzę, którą tego dnia akurat miała na sobie... znaczy na czas drukowania została zdjęta ;p

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!
Jeżeli macie jakieś pomysły, piszcie do nas!
osircafeculture@gmail.com

Oto mała fotorelacja z działań
Przygotowania i mała prezentacja 

Dziewczyny wkroczyły do akcji, farba lała się strumieniami!

Nikt się nie nudził ;)

To tylko kilka z zadrukowanych ubrań, reszta była porozkładana po całym OSiZe, wszysko schło


Więcej info i zdjęć znajdziecie na profilu out of ctrl

No comments:

Post a Comment