08 December 2010

pokaz Przedszkola Filmowego w OSiR 12 grudnia (niedziela), start 20

Zapraszamy na pokaz Przedszkola Filmowego, w najbliższą niedzielę (12 grudnia), na godzinę 20


Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" razem z Mistrzowska Szkołą Reżyserii Andrzeja Wajdy realizuje program "Przedszkole Filmowe" (http://przedszkolefilmowe.blogspot.com/ ) skierowany jest on do gimnazjalistów, licealistów i studentów, którzy chcą postawić pierwsze kroki na drodze edukacji filmowej. Jego pomysłodawcą jest Andrzej Wajda, który chciał w swojej szkole stworzyć miejsce dla najmłodszego pokolenia filmowców.
Opiekunem grupy i jej animatorem został Piotr Stasik, który uważa, że realizacja filmu dokumentalnego jest przede wszystkim pretekstem do spotkania z drugim człowiekiem.

Film dokumentalny pozwala na opowiadanie uniwersalnych historii o doświadczanej rzeczywistości. Zachęca młodych ludzi do cierpliwego obserwowania świata, rozwijania wyobraźni i przekładania pomysłów na język ruchomego obrazu.

Grupa Przedszkolaków podczas kilkumiesięcznego, intensywnego kursu ma szansę porozmawiać z mistrzami polskiego kina m.in. Andrzejem Wajdą, Marcelem Łozińskim, Jackiem Bławutem, Wojciechem Marczewskim, czy bliskim współpracownikiem Krzysztofa Kieślowskiego - Krzysztofem Wierzbickim.

Młodzi dowiadują się w jaki sposób rozmawiać z ludźmi, dlaczego warto w sposób dokumentalny opisywać rzeczywistość, czym jest etyka z zawodzie dokumentalisty, gdzie są granice intymności, których nie wolno przekroczyć. W ramach zeszłorocznej edycji grupa Przedszkolaków stworzyła wspólny spot o Warszawie (http://vimeo.com/10787423).

Zachęcamy młodych ludzi do czułej, czujnej i cierpliwej obserwacji. Film pozwala na opowiadanie uniwersalnych historii o doświadczanej rzeczywistości. Zachęcamy uczestników do opisywania świata, rozwijania wyobraźni i przekładania swoich pomysłów na język ruchomego obrazu.

No comments:

Post a Comment