05 April 2012

OLEK GRA TATY PIOSENKI W OSiR"W kolejce do <>, albo w cieniu drzew na ostatnich dzikich skwerkach niby od lat te same twarze, jednak miejsce tych co pamiętam zajęli ich synowie, córki i wnuki. Zmiana warty. I pewnie tak jest wszędzie, ale z <> to ja nie znam nikogo.
Zupełnie niedawno ukłoniłem się w pas koledze z podstawówki - wziąłem go za jego ojca."

I tak też się stało - 1. lutego 2010 roku , chąc czy nie, warta została zmieniona. 1. lutego w wieku 51 lat zmarł Wiesiek Orłowski - gitarzysta i wokalista grupy Jak Wolność To Wolność, znany także z efemerycznej formacji Sława Wiesława.

Jak Wolność To Wolność była jedną z najważniejszych polskich grup folk-rockowych działającą przez kilkanaście lat. Po dwuletniej walce z chorobą jej lider odszedł, pozostawiając ponad 20 utworów w swoim dorobku, a także zarejestrowaną, ale jeszcze nie wydaną płytę z nigdy nie publikowanymi utworami. Nagrał ją jesienią 2009, z nowym zespołem i w nowym stylu.

Jego syn zna te utwory od swojego urodzenia lub od ich narodzin. Wystąpi sam, grając na gitarze i śpiewając – zgodnie z tym, jak zostały stworzone.

No comments:

Post a Comment