07 December 2011


1 takie 2 dniowe 2 urodziny OSiRu!
od 21-ej 9 XII do 6-ej 10 XII z mała przerwa na sen będziemy się cieszyć!
Zaśpiewają i zagrają:

PIĄTEK 9 XII
Start 21, Wjazd FREE

Stardust Memories

Pomysł projektu zrodził się latem 2009 roku z inicjatywy Magdaleny Jobko (ex-Monday Rebels) i Maćka Bąka (Letters From Silence, ex-Monday Rebels). Towarzyskie śpiewanie i granie coverów na gitarze akustycznej ewoluowało do zebrania grupy muzyków interpretujących bardziej i mniej znane utwory nadającej im swoje charakterystyczne brzmienie. Po wielu próbach udało się utworzyć zespół Stardust Memories w składzie: Magdalena Jobko (w...okal, perkusjonalia), Maciek Bąk (gitara elektryczna, chórki), Artur Hołuszko (mandolina), Amalia Obrębowska (skrzypce), Ewa Detko (wiolonczela). Głębokie sprężynowe pogłosy i elektroniczne efekty zmieszane z „klasycznym” brzmieniem skrzypiec i wiolonczeli pozwoliły na uzyskanie specyficznego klimatu, którego korzenie muzyczne sięgają od bluesa aż po nowoczesne, alternatywne brzmienia. Swój styl i brzmienie zespół zwięźle określa jako „dark country”.

Następnie

Black Jack

Kiedy chłopcy na podwórku bawili się w strażaków, on układał z klocków lego gramofony i udawał, że jest dj'em. Gdy już trochę podrósł, pewnego dnia postanowił zamienić klocki na nieco trwalszy materiał. Gdy wypakował dwa czarne Numarki na stół i podpiął słuchawki, wiedział, że choć nie będzie już tak łatwo, to nie koniec zabawy. Swoje pierwsze kroki stawiał w 5-10-15, gdzie cyklem imprez Funk Me Like That i tam rozgrzewał parkiety kamienicy. Kilkakrotnie zFUNKował też progi Centralnego Basenu Artystycznego.Regularnie można go było spotkać w Cafe Szparka, gdzie co środy chylił czoła nieco lżejszym, chilloutowym brzmieniom, w których i tak dało się wyczuć jego miętę do funku. Potem rozpoczął nowy romans - ze Snem Pszczoły, tym razem w nieco mocniejszej, eksperymentalnej konwencji funku, hip-hop i break-beatu. Uległ mu OSiR, Karmel, Radio Roxy z Miasta i Dolina Muminków. I teraz znowu OSiR!

SOBOTA 10 XII
Start 21, wjazd FREE

You Name It - supergrupa didżejska stworzona przez członków dwóch popularnych warszawskich duetów: Filipa (Funk Joint Unlimited) i Pawłowa (Warzywa i Owoce). Chłopaki świetnie dogadują się przy kielichu, a jeszcze lepiej za konsoletą. Lubią puszczać nagrania, które niekoniecznie usłyszycie na innych imprezach, bo są taneczne inaczej, m.in.:
new wave, dark wave, electroclash,
francuską ejtisową elektronikę, krautrock i neue deutsche welle
elektroniczne zespoły z lat 80, które mają zabawne wideoklipy,
oraz te, których nie ma na jutjubie.
Pierwsze imprezy zagrali właśnie w Osirze, więc już klepią się po udach z uciechy, że zagrają tez na Urodzinach lokalu.

Gościnnie wystąpią dwie młode, piękne i utalentowane dziewczyny,
czyli kolektyw Shiny Jackets a.k.a. VVikikris†inabarcelOna.
Zadebiutowały niedawno, ale już zdążyły zebrać wyśmienite recenzje od krytyków i publiczności.
Cliff Burnstein z Wall Street Journal napisał po ich występie:
"I have never heard anything like that in my miserable life".
No i - last but not least - dziewczyny mają naprawdę wyśmienitą stylówę!

1 comment: